Drošākie auto pasaulē

drosa auto sadursmeAutomašīna lielai daļai pasaules iedzīvotāju ir ikdienas nepieciešamība, taču tad, kad ir laiks iegādāties jaunu automašīnu tu vēlies ne tikai skaistu un ātru auto, bet noteikti arī drošu automašīnu. Tad nu šeit būs saraksts ar TOP 5 drošākajiem auto pasaulē.

Daudzas automašīnas tika testētas dažādos avāriju testos un vērtētas 4 kategorijās – pieaugušo aizsardzība, bērnu aizsardzība, gājēju drošība un drošības sistēmas. Tika pārbaudīti visi gaisa spilveni un citas drošības funkcijas, kuras nodrošināja, ka šīs mašīnas ir drošas kā tās pasažieriem, tā gājējiem.

1. Par drošāko auto no visiem testētajiem tika atzīts Volvo V40 autofurgons. Volvo jau izsens tiek dēvēts par vienu no visdrošāko automašīnu ražotājiem, taču šis Volvo modelis ir izveidots īpaši drošs, tikai pierādot Volvo automašīnu drošības pakāpi. Šī automašīna ieguva visaugstākos rezultātus visās 4 kategorijās – 98 % pieaugušo aizsardzībā, 100 % drošības sistēmu kategorijā, kā arī šajā mašīnā iebūvētais ārējais gaisa spilvens ļāva šai mašīnai iegūt 88 % no 100% gājēju drošības kategorijā, kas ir ļoti augsts rādītājs, ņemot vērā to, ka gājēju drošība ir gandrīz visu mašīnu vājais punkts.

2. Otrs drošākais auto pašreiz ir BMW 5. sērijas auto. Jau iepriekšējie šīs sērijas modeļi bija ļoti droši un savu vietu saglabā drošāko auto top augšgalā gadu no gada. Šī auto modeļa salonā ir iebūvētas daudzas drošības tehnoloģijas, lai aizsargātu kā pieaugušos, tā bērnu pasažierus. Šo drošības aspektu daudzums un lieliskais vispārējais mašīnas dizains ir ļoti iemīļota un lieliska kombinācija auto pircēju vidū.

3. Nākamais drošākais auto pasaulē ir ne tik populārs taču tik un tā visai atzīts auto modelis – Vauxhall Mokka SUV jeb Audi Mokka SUV. Šim auto ir ideāls drošības tehnoloģiju saraksts, lai tas būtu viens no labākajiem ģimenes auto. Pieaugušo drošība šajā mašīnā ir novērtēta ar 96 procentiem, bet bērnu – ar 90 %. Drošības tehnoloģiju kategorijā šis auto ir ieguvis visus 100 %, un lai gan nedaudz mazāk procenti ir gājēju drošības kategorijā, tas neatņem no tā, ka tāpat šīs auto ir ļoti drošs un nemaz nav arī slikts pēc tā izskata un salona ērtības.

4. Nākamais drošākais auto ir Ford Kuga SUV, ko varētu likt pretī Audi Mokka SUV. Lai gan šim auto ir nedaudz labāka cena, kā arī motors un citas tehniskas lietas, no drošības viedokļa tomēr šis Ford automobilis ir nedaudz sliktāks par iepriekš minēto Mokka. Šis Kuga modelis ieguva 100% drošības tehnoloģiju kategorijā, taču pieaugušo pasažieru drošībā tas ieguva par 2 % mazāk. Starp šiem modeļiem ir pavisam neliela procentu atšķirība, taču tā konkrētās situācijās var nozīmēt ļoti daudz.

5. Un visbeidzot 5. drošākais auto pasaulē atkal ir no BMW. Tas ir to 3. sērijas auto. Lai gan šīs sērijas automašīnas nav tik luksus un augstas kvalitātes kā BMW 5. sērijas auto, tās tik un tā ir tikai pavisam nedaudz sliktākas par 5. sēriju. Arī šai sērijai ir ļoti daudz drošības risinājumi, kuri ir iebūvēti šajā auto, kā auto vadītāja, gan pasažieru pusēs. Un ņemot vērā to, ka šī mašīna ir lētāka pat 5. klases auto un gandrīz tikpat laba, tad tā ir viena no labākajām izvēlēm mazo Premium auto klasē.

Šeit nu ir 5 no pasaulē drošākajiem automašīnu modeļiem. Un, lai gan šie visi modeļi ir visai jauni un samērā dārgi, es domāju, ka tomēr ir vērts investēt stabilā, labā un, galvenais, drošā automobilī.

5 Celtniecības drošības pasākumi

celtnieku drosibaJebkāda veida celtniecība, vienalga vai tā ir tava profesija, vai tu vienkārši uzlabo savu dzīvokli vai māju, ir visai bīstama profesija un arods, tādēļ ir ļoti svarīgi ievērot šos 5 drošības pasākumus, lai samazinātu negadījumu iespēju, bet, ja tāds notiek, tad padarītu tā sekas un iespaidu un tavu ķermeni – minimālu.

1. Lai gan aizsargapģērba valkāšana dažiem var šķist kā pilnīgi normāla lieta strādājot celtniecības jomā, tomēr ir vērts atgādināt, ka obligāti ir nepieciešams valkāt speciālos darba apavus ar cieto purngalu, kā arī atstarojošās vestes, lai tevi var viegli pamanīt, kā arī, protams, cimdus, lai saudzētu savas rokas. Un papildus tam, ir nepieciešams aizsargāt arī savas acis un ausis, valkājot aizsarg brilles un speciālas austiņas, lai nodrošinātu, ka tavas ausis un acis necieš no spēcīgajām vibrācijām un skaņas, jo tas var vēlāk izraisīt dažādas veselības problēmas.

2. Vienmēr pirms jebkādu darbarīku vai materiālu izmantošanas, tai skaitā arī kāpņu izmantošanas, pārbaudi šos darbarīkus, vai tie nav saplīsuši vai bojāti, jo darbojoties ar bojātiem darbarīkiem un materiāliem vai kāpjot pa bojātām kāpnēm cilvēki sevi var iegūt nopietnus savainojumus, kā arī saplīsuši vai bojāti darbarīki rada risku arī apkārtējiem celtniekiem, jo, noplīstot kādai detaļai tā var arī aizlidot nostāk, traumējot ne tikai tevi, bet vēl kādu.

3. Bieži celtniecībā tiek izmantotas dažādas elektriskās ierīces, piemēram, urbji vai arī mašīnas, piemēram, ceļamkrāni un traktori. Un šādas smagās tehnikas un mašīnu tuvumā un apkārtnē ir jābūt īpaši piesardzīgiem, jo ne tikai no šādas smagās tehnikas grūtāk ir pamanīt cilvēkus, kuri atrodas apkārt, bet arī to dažādie pagarinājumi, piemēram, ceļamkrāna troses vai traktoru kausi aizņem daudz vairāk rūmes, nekā tev var likties, un ja saņemts trieciens no kaut kā tāda, miesas bojājumi vai veselības traucējumi var būt ļoti nopietni.

4. Celtniecības laikā nereti strādniekiem ir nepieciešams arī izmantot dažādus ķīmiskus šķidrumus un citas šķidrākas vai cietākas masas, kas var būtiski kaitēt veselībai. Tādēļ ir svarīgi, lai šie šķidrumi nenonāk uz tavas ādas, vai, piemēra, tev acīs un pats galvenais tos nedrīkst norīt, pat ja nejauši, jo tie ne tikai var izraisīt smagas alerģiskas reakcijas, bet arī citus bojājumus un apdegumus, kā rezultātā būtu nepieciešams meklēt neatliekamo medicīnisko palīdzību.

5. Un visbeidzot pārliecinies, ka arī vide, kurā tu strādā, ir droša. Vienalga vai tu strādā pie mājas fasādes atjaunošanas, iekštelpās vai pie mājas būvniecības, vienmēr apkārt var būt caurumi, dubļi, naglas un citas lietas, kas potenciāli var apdraudēt tavu dzīvību, ja tu nebūsi uzmanīgs. Ieteicams ir arī pēc iespējas labāk nodrošināt apkārtējo vidi, aiztaisot caurumus un novācot dēļus ar naglām, lai izvairītos no nejauša nelaimes gadījuma.

Celtniecība ir viens no bīstamākajiem darbiem, un ja tu nebūsi uzmanīgs to darot, tu vari būtiski kaitēt savai un sev apkārtējo cilvēku veselībai, tāpēc, lai izvairītos no tā, ņem vērā manus padomus un strādā droši.