Darba drošība jaunos uzņēmumos

Darba drošība ir svarīga darba sastāvdaļa un darba drošības noteikumi nodrošina to, lai darbinieki neiekļūtu nelaimes gadījumos un varētu savu darbu paveikt bez traumām. Darba drošība pamatā tiek veidota dažādos darba drošības nolikumos un lielos uzņēmumos parasti darba ņēmējiem ir jāiziet cauri dažādām drošības apmācībām un jāizlasa vesela kaudze ar dažādiem papīriem, kur tad arī viss ir aprakstīts, ko drīkst un ko nedrīkst darīt. Un lai gan lielos uzņēmumos kad jau ir nonākuši tirgus līdera statusā varētu būt pietiekoši līdzekļi, lai šādus uzstādījumus izveidotu, tomēr mazos uzņēmumos parasti jau tā ir darīt vairāk kā var paspēt un veltīt savu tā jau dārgo laiku šādu drošības papīru izveidei var nozīmēt uzņēmuma bankrotu. Tieši tāpēc arī šodien gribu mazliet vairāk parunāt par šo tēmu, kā mazos uzņēmumos vajadzētu mazāk dažādu uzstādījumu, un, kad uzņēmums izaug līdz noteiktam apjomam, tikai tad sākt prasīt no tā šādas lietas, kā darba drošība.

Protams ir saprotams, kāpēc mūsu valsts ir noteikusi dažādus darba kārtības un drošības standartus un tas viss ir saprotams, lai darbinieki neiekļūtu nelaimes gadījumos, bet mazā uzņēmumā ja šādi standarti ir jāizveido, tas aizņem daudz laika kura mazajiem uzņēmējiem jau tā ir par maz. Kad tiek veidots uzņēmums katra stunda un katra minūte ir svarīgas un tāpēc, manuprāt, mazajiem uzņēmumiem būtu jāļauj sākumā darboties bez šādiem drošības uzstādījumiem, jo tāpat jau ir ļoti liela iespēja, ka šis uzņēmums bankrotēs vēl nemaz tā kārtīgi nesācis darbu un, ja vēl tiek uzlikti šādi papildus nosacījumi tad šāda varbūtība ir vēl daudz lielāka! Mazajiem uzņēmumiem vispār būtu jāļauj darboties ar ļoti mazu birokrātiju un papīru kalniem, jo sākumā uzņēmējam ir pilnībā jākoncentrējas tieši uz sava produkta vai pakalpojuma izveidi un pilnīgi visa sava enerģija jāveltī šai nodarbei nevis citu darbu darīšanai. Tad, ja uzņēmums ir izaudzis līdz noteiktam apjomam vai arī tā turpmākā darbība vismaz pus gadam ir nodrošināta tad var sākt no uzņēmēja pieprasīt šādus papīrus un to izveidi, bet, kā jau teicu liela daļa uzņēmumu nemaz netiks līdz šādam posmam!

Darbā katrs cilvēks ir atbildīgs pats par sevi un tam būtu jābūt drošības pirmajam un vienīgajam nosacījumam, jo mēs taču neesam bērni kuriem būtu vajadzīgs paskaidrot ko drīkst un ko nedrīkst darīt, tāpēc šis koncepts par rakstiskiem noteikumiem ir pilnīgi nesaprotams, bet tas jau ir nācis pamatā no mūsu valsts un valstis vienmēr ir bijušas un būs birokrātiskas un tāpēc arī uzņēmējiem daudz labāk sanāk revolucionizēt dažādas industrijas un izdomāt daudz un dažādus jaunus projektus nevis tieši valdībām un valstīm.