Lietas, ko nedrīkst darīt pie Auto stūres

lietas ko nedarit pie sturesVadot transportlīdzekļus mēs nereti darām dažādas citas lietas, ko nevajadzētu pie auto stūres un tas ir no mobilo telefonu lietošanas līdz pat lūpu krāsošanai sievietēm vai pat īsziņu rakstīšanai. Šādas lietas noteikti novērš jūsu uzmanību un jūs nevarat ar 100% lielu uzmanību koncentrēties spēkrata vadīšanai, kas savukārt var novest pie avārijas situācijām. Šeit būs daži apdomi, ko noteikti nevajadzētu darīt pie auto stūres.

  1. Pirmais un visplašāk zināmais lietu kopums, ko nedrīkst darīt pie stūres ir zvanīt pa telefonu, kā arī sūtīt SMS. Abas no šīm lietām traucē jums koncentrēties un it sevišķi īsiņu rakstīšanas laikā jums ir jānovērš skats no ceļa un tātad arī sava uzmanība, kas var beigties slikti, jo neievērojot kādu zīmi, krustojumu vai bedri ir itin viegli nokļūt satiksmes negadījumā. Un pat runājot pa telefonu jums viena roka ir aizņemta un tas nozīmē, ka avārijas situācijā jūs nevarēsit pietiekoši ātri noreaģēt un izdarīt visas nepieciešamās darbības, lai to novērstu.
  2. Nākamā lieta, ko noteikti nevajadzētu darīt ir dažādu dokumentu un savas somas vai maka kārtošana, jo arī šeit jūsu uzmanība ir novērsta un jūs nevarat pilnībā koncentrēties tam, kas notiek uz ceļa. Kārtot automašīnas cimdu nodalījumu un citas vietas ir tikpat ļauni, kā rakstīt īsziņas, tāpēc to darīt noteikti nevajadzētu!
  3. Nākamā lieta, ko noteikti nevajadzētu darīt ir piestrādāt pie sava izskata, jo matu ķemmēšana, lūpu krāsošana un pumpu spiešana noteikti novērsīs gan jūsu uzmanību gan arī neļaus jums ar abām rokām turēt stūri, kā tas būtu jādara. Tieši tāpēc vislabāk šādas skaistumkopšanas un higiēnas lietas būtu atstāt mājām.
  4. Arī Filmu skatīšanās automašīnā ir ļoti slikts paradums, jo skatoties kādā ekrānā jūs noteikti neskatāties uz ceļa un tas nozīmē, ka nevarat pievērst pilnu uzmanību tur notiekošajam. Jaunāko tehnoloģiju automašīnās katrā ir liels ekrāns, kur iespējams skatīties video un filmas, bet tas ka to var darīt nenozīmē ka tas arī jāizmanto, un labāk atstāt filmu skatīšanos kinoteātrim, jo citreiz pat mājās cilvēki tā ieskatās televizoru, ka nedzird neko apkārt, tad domājiet kas notiek uz ceļa šādā pašā situācijā!
  5. Arī lietot internetu telefonā vai automašīnas vadības panelī nevajadzētu. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj mums visiem lietot internetu mobilajos telefonos un planšet datoros, bet tas nenozīmē, ka to vajadzētu izmantot un it sevišķi braucot pie automašīnas stūres. Nereti sērfošana internetā ir tik aizraujoša, ka 5 minūtes paiet, kā nebijušas, un iedomājieties, kas notiks, ja jūs sērfojot internetā palaidīsit garām 5 minūtes no autovadīšanas.
  6. Un visbeidzot, lai gan cik dīvaini tas neliktos, bet grāmatu lasīšana vainu tā būtu e-lasītājos vai vienkāršu printētu grāmatu veidolā arī ir ļoti slikts ieradums, ja jūs to darāt pie automašīnas stūres. Tieši tāpēc jums noteikti vajadzētu atstāt lasīšanu mājām vai citām vietām, kur nav nemitīgi jākoncentrējas uz ceļu.

Lūk šīs arī būs galvenās lietas, ko nevajadzētu darīt uz ceļa, un noteikti, ka lasot tās jūs pieķērāt sevi kādā no šo lietu piekopšanas. Mums vienmēr liekas, ka braukt taču ir tik vienkārši, un nevajag nemaz tik daudz uzmanība pievērst ceļam, bet patiesībā tā nemaz nav un jebkurā brīdī var rasties bīstama situācija, kurai nepieciešama pilna jūsu uzmanība. Tāpēc brauciet droši un bez dažādiem laika kavēkļiem!

Comments are closed.