Atstarotājs

atstarotajsAtstarotāji ir tās ierīces, ko CSDD katru gadu mums liek valkāt, kad dodamies ārpus apdzīvotām vietām vai apdzīvotās vietās, kur ir nepietiekams apgaismojums. Šie mazie gaismu atstarojošie priekšmeti mūsdienās ir nopērkami jebkur, bet kāpēc gan tie visiem jālieto, un kādēļ policisti šo atstarotāju nelietošanu pat soda ar administratīvo pārkāpumu soda mēriem? Būtībā atstarotāji ir vienīgā jūsu aizsardzība pret autovadītājiem, kad jūs staigājat pa neapgaismotas brauktuves malu un tikai ar šo ierīču palīdzību autovadītājiem būs iespējams jūs redzēt jau no tāluma.

Kā tad īsti darbojas atstarotāji?

Atstarotāji būtībā ir priekšmeti, kas ļoti labi atstaro gaismu vienā virzienā un tas nozīmē, ka pat spīdinot gaismas avotu pret atstarotāju leņķī tas atstaros šo gaismu vienā virzienā un koncentrēs to, lai šis priekšmets labāk būtu redzams. Atstarotāji paši par sevi nekādu gaismu neizstaro un tie tikai koncentrē un atstaro uz tiem spīdošu gaismu, bet arī ar šādu darbības principu ir gana, lai jūs pamanītu tumsā, jo autovadītājiem braucot pa tumšu vietu ieraugot šādu atstarojošu virsmu noteiksi liksies ka tur kāds ir, un tiks samazināts braukšanas ātrums vai apbraukts nezināmais gaismas avots. Šie atstarotāji strādā pēc principa, kad materiālā ir ievietotas daudz mazi prizmveida gaismu atstarojoši priekšmeti, kuri apkopo gaismu, kas uz tiem tiek spīdināta un tad to raida vienā virzienā. Ir gan cietā, gan mīkstā tipa atstarotāji un cietā tipa, lai gan ir spēcīgāki, tomēr der tikai vienai atstarošanas pozīcijai tāpēc tos labāk ir izvietot uz velosipēdiem, bet mīkstā tipa atstarotāji parasti atstaro gaismu visos virzienos, kuros tie ir saliekti tādā veidā radot pilnīgāku drošību.

Atstarotāji kājāmgājējiem

Kājāmgājējiem valkāt starotājus ir noteikts ar likumu, un tas nozīmē, ka, ja jūs dodaties pastaigā diennakts tumšajā laikā pa neapgaismotu brauktuves malu, tad jums noteikti ir jāvelk kāda veida atstarojošs materiāls. Gājējiem paredzētie atstarotāji ir dažādi un tie var būt sākot no apģērbā iešūtiem līdz pat tādiem, kas ir liekami ap roku vai piekarināmi pie jūsu somas. Visi šie atstarotāju veidi ir pietiekami efektīvi, lai jūs labāk pamanītu tumsā, bet vēl labāk būtu, ja jūs šo atstarotāju izvietotu tajā pusē, kurai pusei tuvāk ir brauktuve. Tas nozīmē, ka ja jūs ejat pa ceļa labo pusi, tad jums vajadzīgs atstarotāju izvietot labajā puse ceļa augstumā vai ap labo roku, lai automašīnas un citi spēkrati jūs labāk pamanītu.

Atstarotāji riteņbraucējiem

Riteņbraucējiem arī ar likumu ir noteikts, ka nepieciešams valkāt atstarotājus, bet šeit parasti tiek izmantoti tieši cietie, jeb cietā tipa atstarotāji. Riteņbraucēji nereti ievieto atstarotājus spieķos, vai zem sēdekļa vai pat priekšā pie stūres, lai tie būtu redzami no visām pusēm. Riteņbraucējiem paredzētie atstarotāji parasti ir daudz spēcīgāki un tiem arī atšķiras krāsas, jo aizmugurē ir jāizvieto sarkanais, bet priekšā baltais atstarotājs, lai automašīnas vadītājs varētu zināt, vai jūs braucat tai pretī vai arī vienā virzienā ar to.

Comments are closed.