Velosipēda tiesības

velosipeda vaditaja apliecibaIkdienā braucot ar mūsu iemīļotajiem velosipēdiem mēs pat neaizdomājamie, ka arī šo braucamrīku vadīšanai ir nepieciešama vadītāja apliecība, kuru nokārtot var izejot CSDD  eksāmenu un atbildot pareizi uz tiem sagatavotajiem jautājumiem.  Velosipēdistu vadītāja apliecību, jeb tiesības var iegūt ikviens Latvijas valsts pilsonis, kas nav jaunāks par 10 gadu vecumu, bet jaunākiem bērniem, kas nav jaunāki par 7 gadu vecumu ir atļauts braukt pa ietvi pieauguša velosipēdista vadītāja klātbūtnē. Tas nozīmē, ka līdz 7 gadu vecumam bērni drīkst būt tikai velosipēdu pasažieri, no 7 līdz 10 gadiem drīkst braukt tikai pieaugušo uzraudzībā, bet pēc 10 gadiem drīkst braukt, ja ir nokārtota velosipēda vadītāja apliecība.

Velosipēda vadītāja apliecību iespējams nokārtot ikvienā CSDD nodaļā, uz to iepriekš pierakstoties un kopā ar citiem eksāmena kārtot gribētājiem jums būs 10 minūšu laikā jāatbild uz 10 jautājumiem par velosipēdistu drošību un ceļu satiksmes noteikumiem, kas attiecas uz velosipēdistiem. Eksāmenā jums ir jāatbild pareizi uz vismaz 8 no šiem 10 jautājumiem, lai jums tiktu izsniegta velosipēda vadītāja apliecība, bet eksāmena nenokārtošanas gadījumā jums tas jākārto atkārtoti. Šis eksāmens var tikt kārtot bez maksas pirmo reizi, bet ja jūs to nenokārtojat atkārtota eksāmena cena ir 1.08 Eiro, bet šī eksāmena kārtošanai nav ierobežojumi, tāpēc to iespējams darīt tikmēr kamēr tas tiek nokārtots.

Lai veiksmīgi sagatavotos šim eksāmenam jums ir iespējams pildīt velosipēdista vadītāja testu CSDD mājas lapā, kur to iespējams darīt par velti un neierobežotu reižu skaitu. Vēl jums iespējams arī lasīt likumus, kas tieši saistīti ar velosipēda apliecības iegūšanu un noteikumiem un iegādāties speciāli izlaistu grāmatu, ko piedāvā Zvaigzne ABC un CSDD, kuras nosaukums ir “Ceļā ar velosipēdu”. Studējot visus šos materiālus, manuprāt, visveiksmīgāk ir censties nolikt CSDD mājas lapā esošos eksāmenu un jautājumus, kurus jūs nesaprotat vai izpildāt nepareizi pēc tam uzmeklēt un atrast pareizo atbildi uz tiem.

Lai iegūtu šīs velosipēdu vadītāja tiesības, jeb apliecību jums būs nepieciešams nokārtot šo eksāmenu un jāņem līdzi ir sava fotogrāfija, jeb portreta foto, kas ir 3×4 cm izmērā un ko var dabūt jebkurā fotodarbnīcā un tās maksa nepārsniedz vienu eiro.

PS: Jaunākās izmaiņas velosipēdistu noteikumos nosaka, ka tagad ar velosipēdu pie regulētas gājēju pārejas drīkst pārvietoties braucot, tikai to drīkst darīt tādā pat ātrumā, kā gājējiem, jeb 4-5 km/h ātrumā. Pirms tam noteikumos bija teikts, ka velosipēds ir jāstumj pār šādām pārejām, bet tagad var braukt! Bet tas neattiecas uz neregulējamām pārejām(tādām, kur nav  luksoforu), tāpēc tādās pārejas vēl joprojām velosipēds būs jāstumj.

 

Comments are closed.